Paintball Radom
grudzień 2019
PnWtŚrCzPtSbNd
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5


dodaj dru?yn?
Partnerzy

lekcje angielskiegoArtykuły
[2010-01-30] Ładuj jak Frankfurt Syndicate - Face-full Nov 2009

Przeładowuj jak Frankfurt Syndicate


ściągnij cały artykuł w pdf z rysunkami tłumaczącego :) (176KB)

Slava Sturmas zaledwie zaczął trenować jego Frankfurt Syndicate, a już wygrał edycję Millenium Series, po 6 miesiącach gry w tej lidze. Oto jedno z ich podstawowych ćwiczeń pozwalających doprowadzić twoją szybkość ładowania i jednorodność wystrzeliwanego sznura kul na poziom pro.
„Obecnie najpopularniejszymi ćwiczeniami w paintballu są rozbiegi ze strzelaniem, strzelanie w biegu i snap shooting” – mówi Slava. „Chciałbym pokazać wam inną bardzo efektywną i sprawną drogę do sukcesu!”
Zapożyczone z jego zimowego planu treningów ćwiczenie może być wykonywane z partnerem, ale nie jest to konieczne, więc możesz ćwiczyć na nieużywanym polu podczas przerwy… lub ćwiczyć w parach z kolegami.
Odkąd położono tak duży nacisk na ćwiczenia przeładowywania i strzelania do celu, zamieniono kule z farbą, na ReBalle aby zmniejszyć koszty, wiesz, kiedy trafiasz w cel, ponieważ słyszysz odgłos uderzenia. Na dodatek ReBalle możesz używać wielokrotnie.
To ćwiczenie ładowania jest szczególnie drogie, jeśli używasz farby, ale absolutnie konieczne do opanowania. Wybierz bunkier, stań za nim, ustaw cel 15 yardów (1 yard = 0.9144 metra) ukryty częściowo za kolejną przeszkodą.
„W pas załaduj 6 podów, wypełnionych do połowy.” – kontynuuje pro gracz i pro trener, „złóż się do strzału z pustym magazynkiem. Na komendę załaduj magazynek tak szybko jak potrafisz i wystrzelaj kule jak najszybciej. Marker stale wycelowany, nie opuszczaj lufy ani na chwilę. Próbuj utrzymać sznur farby na celu od pierwszej do ostatniej kuli. Cel zadania: wszystkie z tych 70 kul trafia w cel wielkości twojego popiersia.”
„Następnie, na komendę, ładuj znowu i znowu” – powiada. Wystrzelaj, naprzemiennie, 3 spośród na wpół wypełnionych podów z prawej strony, i następne 3 pody z lewej strony. Prawa, lewa, prawa, lewa.
Partner krzyczy „przeładuj”, aby zasymulować nagłą, niespodziewaną potrzebę przeładowania tak jakby nagle zabrakło kul w magazynku lub jakbyśmy musieli wykorzystać okazję jakąś niespodziewaną okazję. Wywołanie do przeładowania podtrzymuje czynnik zaskoczenia i powstrzymuje przed wpadnięciem w bezmyślny rytm.
Aby było ciekawiej wyślij partnera, żeby ukląkł lub położył się za bunkrem tuż pod twoim celem. Jego zadaniem jest sprawić abyś trzymał się blisko bunkra, gdy wychylasz się do strzału. Ćwicząc ładowanie i opróżnianie spłuczki, powinieneś pozostać wychylonym na tyle ile potrzeba na oddanie celnych strzałów z twojego bunkra, nic a nic więcej, aby kolega nie mógł strzelić ci w marker bądź maskę.
Jego praca ma dwa cele: wzmocnić prawidłową pozycję poprzez strzelanie w wystające elementy /np. spłuczka, łokieć – przyp. tłum./, drugi to oswoić się z dużą ilością kul latających blisko jego głowy. Jeśli twoja celność jest taka, jaka powinna, nie powinieneś się obawiać, że strzelasz do pudła tuż nad nim. Jeśli utrzymujesz resztę swego ciała w zwartej pozycji, takiej jak podczas gry, wtedy nie masz się czego obawiać z jego strony. Nie będzie miał okazji odstrzelić Ci np. łokcia. Gdy nie popełniasz już takich błędów w utrzymaniu pozycji za bunkrem, a bezwiedne ładowanie wyćwiczyłeś do perfekcji, możesz być spokojny podczas gry, jako że twój magazynek napełnia się sam błyskawicznie, gdy tego potrzebujesz, a ty pozostajesz skupiony na ważniejszych rzeczach.
Tłumaczenie dość luźne, jednak mam nadzieję oddaje przesłanie ćwiczenia.
źródło: Face-full Nov 2009 strona 16
Pozdrawiam
Kizy
[ Powrót ]